con order
home
about
therapists
children
store
contact
ru
הטיפול הטבעי בבעיות שלד
titles
order
stor
titles
הטיפול הטבעי בבעיות שלד

 

הטיפול הטבעי בבעיות שלד; גב, מפרקים, שרירים ועצבים - מרפאה טבעית לכאב


מרפאתנו עתירת ניסיון קליני בטיפול טבעי בכל בעיה במערכות השריר, השלד, המפרקים והעצבים.אמצעי הטיפול העומדים לראשותנו מגוונים ומקצועיים וכל טיפול נעשה ע"י שני מטפלים (ייחודי בישראל) מיומנים. כל טיפול הינו הוליסטי ומשלב דיקור סיני, רפואה יפנית 
YNSA,

Kinesio taping therape, טיפולי מגע רפואיים בדומה לטווינה, שיאצו, איורוודה, עיסוי שוודי, טיפולים מסורתיים, טיפולי שימון ויזוע, טיפול מקצועי בכוסות רוח, הנחיות לתנועה משקמת, יוגה תראפיה, הנחיות קיומיות, תרופות מצמחי מרפא ועוד.

לציין שטיפולי המגע הרפואי, הדיקור הסיני והטיפולים המסורתיים ומשולבים בטיפול אחד.

אנו מטפלים במגוון בעיות שרירים, שלד, מפרקים ועצבים ומעניקים אפיק ריפוי אלטרנטיבי ומשלים כאחד.

כל טיפול מלווה בהנחיות לתזונה נכונה וטיפול פנימי להפסקת כאבים ולריפוי מצבים דלקתיים דרך פורמולות צמחי מרפא ייחודיים שהינם תחליף טבעי ובריא לתרופות נוגדי הדלקת והכאב עתירות תופעות הלוואי.

אנו מטפלים גם באלקטרומגנט TDP שהינו מכשיר ריפוי המפיק חום של 200-400 מעלות צלזיוס ומאפשר ספיגה מהירה של הגלים בגוף לטיפול בכל בעיה אורטופדית.

 

טיפול בבעיות הבאות

 • כאבי גב תחתון
 • כאבי גב עליון
 • כאבים בעצם הזנב
 • כאבי עורף הגורמים לכאבי ראש
 • סחרחורות הנובעות מבעיות בחוליות הצוואר
 • פריצת דיסק ובלט דיסק
 • מצבים של העדר תחושה בגפיים
 • מצב של כאב הנובע מפציעה
 • טיפול ב CVA ( שבץ מוחי) דרך הרפואה הטבעית והרפואה היפנית (YNSA) – שיקום ומניעה
 • מיגרנות
 • טנטון
 • מפרקי אגן הירכיים

 

 

בעיות בידיים וברגליים

 

 • כאבי מפרקים, דלקות שגרוניות, ניוונית ועוד
 • כאבי ידיים, כפות ידיים
 • כאבי מרפקים
 • תסמונת התעלה הקרפלית
 • בעיות ברכיים מכל הסוגים ומכל מקור
 • דלקות גידים
 • כפות רגליים
 • הקרנות כאב
 • נימול
 • הרדמות
 • דורבן
 • פציעות ושיקום

 

אבחון בעיות

 

בעיות בצוואר

בעיות בצוואר, ברובן, מאופיינות כבעיות מכאניות. כאבים בצוואר עלולים להיגרם מעומס יתר, מתח תנועות חדות, בעיות ריאומטיות, שחיקתיות, חבלות קשות, דלקת זיהומית, בלט או פריצת דיסק ועוד.

 

 

אבחון הבעיה

 

כאבים הנובעים ממהירות יתר, עומס יתר או פציעה.

להלן הסימפטומים: כאבי צוואר, כאבי ראש סימטריים, סחרחורות, עווית שריר מפושטת או נקודתית, כאב הגובר בפעולה ונרגע בעת סיומה.

הטיפול הטבעי מהווה אמצעי אדיר לריפוי, הקלה ומניעה של כל סוגי הבעיות והכאבים.

 

בעיות באזורי הגב העליון והשכמות

הסיבות לכאבים ובעיות בשכמות ובגב העליון מגוונות וחלקם הרב זהה לבעיות הצוואר. כאבים באזור העליון של הגב נוצרים ממצבים של מתח רב, יציבה פגומה, חבלות, מתיחות של שרירים ורצועות, דלקות שונות ועוד.

 

נקודות להבנת הבעיה

כאבים בשרירי השכמות והגב העליון - כאבים אלו יכולים לנבוע מחולשה עקב העדר פעילות גופנית, עומסי יתר, חבלות שונות, לחץ על האזורים הללו ועוד.

בלט או פריצת הדיסק הבין חולייתי - לציין שאזורים אלו  בעלי שכיחות נמוכה לפגיעה מסוג זה אך כאשר זה קיים נגרמת הקרנה חזקה של כאב.

כאבים הנובעים מהקרנה באזור זה - לציין שבעיות צוואר עלולות להקרין כאבים אל אזורים אלו.

סטרס הינו גורם רב משמעות לכאבי שכמות וגב עליון.

מצבי לחץ מהווים גורם לעוויתות בשרירי השכמות והגב העליון והופכים להיות גם בעלי אופן כרוני.

כאבים הנובעים ממערכות פנימיות

בעיות שונות בדומה לליקויים במערכת העיכול, הריאות  והלבלב עלולות ליצור תחושה של כאב באזורים אלו שהרי העצב המעצבב את החוליות באזורים הללו מהווה מוליך עיצבי אל אזורי הגב העליון והשכמות.

בעיות וכאבים במרכז הגב

ראה הסבר בעיות בגב עליון- כאבי שרירים אזוריים או מפושטים, כאבים הנגרמים מבעיות מפרקים, כאבים הנובעים מחבלות או עומס יתר הנוצר  מעבודה או יציבה פגומה, מצבי בלט, הקרנות,ובעיות באברים פנימיים.

בעיות של בלט או פריצת דיסק

התרחשות של שינויי מיקומו של הבלט הבן חוליתי, דבר היוצר לחץ על אחד העצבים היורדים במורד הזרוע. סימפטומים- כאבי צוואר, כאבים במורד היד, תחושות לא שגרתיות בכפות הידיים, תחושת חולשה בשרירי היד, כאבים חזקים בעת פעילות, כאבים עזים בשיעול ,תחושה קשה של עווית שרירים אזורית, מקומית או מפושטת.

היצרות תעלת השדרה SPINAL   STENOSIS

הסבר - חוט השדרה עובר בתוך תעלה וכן קבוצות העצבים היוצאים מבין החוליות. מצבים של היצרות התעלה עלולים לנבוע מהיבטים גנטיים, ניווניים, חבלה קשה  ובכך לגרום ללחץ על חוט השדרה באזור חוליות הצוואר ולכאבים עזים.

SPONDYLOLISTHESIS תזוזת חוליות אל פנים תעלת השדרה, דבר הגורם ללחץ.

מצבים דלקתיים בפרקים כתוצאה ממצבים ריאומטיים ושחיקתיים

תופעה זו שכיחה בכך שהיא גורמת לשחיקה ובלאי של הסחוסים במפרקי השדרה. התופעה גורמת לכאבי צוואר, נוקשות ועיוות. לציין שמחקרים  מסוימים טוענים שהכאב חולף בעת פעילות.דבר המעיד על החשיבות התרפויטיות של האימון הגופני.לציין שבמסגרת הטיפול ניתנת הנחיה כתובה ומצולמת להתעמלות מתקנת.

זיהוי של כאבים ובעיות בכתפיים

מורכבותו של מפרק הכתף מהווה בסיס לבעיות רבות. המפרק מורכב מארבע מפרקים שונים היוצרים סינרגיה פונקציונאלית. מפרק הכתף הינו מפרק פעיל מאוד ובעל טווחי תנועה מרשימים ומתוך כך קיים פוטנציאל גבוה לפגיעה שחיקתית, ניוונית וכתוצאה מחבלה.

נקודות לאבחון בעיות כתפיים

BURSITIS  הבורסה הינה רקמה בדומה לשקית הנושאת נוזלים. הבורסה מפרידה בין סוגים שונים של רקמות או על מנת למנוע חיכוך בעת גירוי  חוזר ונשנה  ומעל סף מסוים. מצב זה גורם לעומס ולכאב מקומי ההופך לחזק וחד בעת הרמת הכתף וכן סימפטומים חיצוניים של אדמומיות ונפיחות. הכאב עלול להפריע גם במהלך שנת הלילה.

דלקות בגידי הכתף

כאבים מקומיים המלווים לעיתים בנפיחות ואדמומיות ומחמירים בעת פעילות גופנית. הכאב מפריע לעתים גם במהלך השינה.

שחיקה ניוונית

במהלך השנים נשחק הסחוס במפרקי הכתף ולפיכך נוצרים כאבים רבים ומוגבלות .הכאבים יכולים גם לנבוע מהיבטים ריאומטיים

כתף קפואה

סוג של עווית חזקה במעטפת הכתף, דבר הגורם למגבלות תנועה קשות. לציין שמעטפת הכתף עוטפת מפרק בעל טווח גדול ולכן נתונה לבעיות תוך יצירת כאבים ומגבלות בתנועה.

 

הטיפול הטבעי בכתפיים מקל ומרפא עד כי לעיתים קרובות אין כל הכרח בהיבט הכירורגי והתרופתי.

מעבר לטיפול הדיקור הסיני, המגע והאמצעים המסורתיים ניתנת הנחיה להתעמלות מתקנת, תזונה נכונה וטיפול פנימי.

 

טיפול ואבחון בכאבים בבית החזה והצלעות
אין ספק שכאבי חזה מהווים גורם לחשש וחרדה אף שבדרך כלל אין כאבי החזה נובעים מבעיות קרדיו  ווסקולרית  (בעיות לב). חשוב תמיד להעניק תשומת לב מושכלת, עמוקה ורחבה לתסמינים באזורים אלו אך באופן מאוזן.

 

נקודות לאבחון בעיות בבית החזה והצלעות

COSTOCHONDRITIS (דלקת בסחוסי הצלעות) דלקת זו נוצרת בין הצלעות בחלק החזיתי וגורמת לכאבים חזקים בחזה.

כאבי הצלעות יכולים גם להיגרם כתוצאה מפגיעה אזורית אך גם כתוצאה מהקרנה אשר מקורה בבית החזה.

בעיות וכאבים בזרועות

כאבים ובעיות בזרועות שכיחים ומקורם במגוון רב של גורמים ותנאים אך לעיתים רחוקות נובעים הם גם ממצבים של דחק קרדיו ווסקולרי אשר יכול ליצור הקרנה קשה מאוד של כאב. עיקר הכאבים נובעים מדלקות שונות, בעיות עצביות וניווניות, בעיות מפרקים , כאבים שחיקתיים ועוד. בכל מה קשור לבעיות הנובעות מפגיעה בעצבים  חשוב לציין שמגוון שלוחות עצביות ממוקמות קרוב למרפק  ולפיכך עלולות להוות סיבה  לכאבי זרוע מפושטים. לציין גם שעצבים המכונים "אולנר ורציקל" ממוקמים באזורי הזרוע ולכן בעיות לחץ, חבלה או דלקת עלולות ליצור הקרנה לאצבעות היד ולזרוע.

גם שרירי הזרוע והגידים החווים תנועה רבה עלולים ליצור מצבים של מתיחה, קריעה ובלות ולפיכך לכאבים רבים.

הרפואה הטבעית במרפאתנו מעניקה מענה לריפוי, הקלה ומניעה

מפרק המרפק מהווה גם הוא יעד לבעיות רבות וזאת מעצם היותו מפרק פעיל ונתון לעומסים רבים אשר לעיתים אינם תואמים את יכולתו. מצבים של שימוש יתר או חבלות שונות גורמים לדלקות רבות ובנוסף מצבים שחיקתיים וריאומטיים הגורמים גם הם לכאבים רבים. סביבת המרפק הינה סביבה מגוונת בדומה לשרירים, גידים, עצבים רבים וכן שקית המכונה "בורסיטיס". הבורסיטיס שומרת על חיכוך המרפק. לציין שמורכבותו של המפרק מהווה יסוד לבעיות קשות יותר.

בעיות אפשריות במרפק

מרפק טניס - כאב ממוקד בנקודת חיבור של גיד המרפק. הכאב מחמיר במתיחת כף היד לאחור ובעת שהזרוע אוחזת

מרפק גולף - מקור הבעיה והכאב בעת כיפוף כף היד לפנים או באחיזה

דלקת בגיד הדו ראשי מצבי עומס או מאמץ חד פעמי חזק גורמים לפגיעה  בנקודת החיבור של השריר אל המפרק- הכאבים חזקים יותר בעת ביצוע תנועה אופקית כנגד התנגדות של שריר זה.

דלקת בגיד התלת ראשי נקודת חיבור השריר  הינה מאחורי המרפק והכאב חזק יותר בעת ביצוע פעולה כנגד התנגדות במסלול של שריר זה

דלקת בבורסיטיס- הבורסה הינה שקית מלאה בנוזלים ותפקידה ליצור הפרדה המונעת חיכוך בין רקמה לרקמה. הפגיעה גורמת לכאב מקומי המלווה באדמומיות ונפיחות ומתחזקת במצבי הנעה של המפרק

כאבים באמה האמה מהווה גם איזור העלול להיפגע הן ככאב מקומי והן ככאב המוקרן אל האמה. פגיעה במפרק וכן בכף היד עלולה ליצור הקרנת כאב חד באמה

פגיעות עצביות בעצבים הנמצאים בסמוך למפרק כף היד והמרפק דבר העלול גם ליצור לחץ ומצבי דלקת הגורמים לכאבי אמה. גם שרירים וגידים השייכים אל האמה מהווים מקור פוטנציאלי לפגיעה וכן סדקים בעצם האמה מחבלות שונות .

המשך זרוע ובעיות כף היד

אין ספק שכפות הידיים מהוות גורם פוטנציאל נפוץ לכאבים, בעיות קשות ואי נוחות.

זיהוי בעיות אופיניות בכפות הידיים

תסמונת התעלה הקרפלית סוג של לחץ על עצב המכונה " מדיאן" אשר עובר בתעלה הנמצאת בשורש כף היד, דבר היוצר תחושה של הירדמות, נימול, חולשה וכאב בשרירי כף היד. תסמונת זו מתאימה לאנשים העוסקים בפעילות חד גונית בעזרת כף היד. משום מה השכיחות אצל נשים רבה יותר, אולי בגלל רקמות רגישות יותר. לציין שגם אי איזון הורמונאלי עלול לגרום לבעיה.

תסמונת תעלת הקוביטול מצבים של לחץ על עצב " האולנר" העובר בתעלה המכונה קוביטול אשר ממוקמת בחלקו האחורי של המרפק. מצב זה יכול להוביל ללחץ הגורם לכאבים באצבעות היד

דלקת בגידי כף היד גידי כף היד ממוקמים בתוך צינור או שרוול וכאשר נוצרת דלקת נגרמת התעבות הצינור הרקמתי והגיד שעובר בתוכו מתחכך וגורם לכאב . אחת הדלקות השכיחות ממוקמות בגיד המותח את האגודל. בדלקת הזו חשים כאבים עזים בבסיס האגודל ושורש כף היד.

אוסטוארטריטיס וראומטואיד ארטריטיס דלקות מפרקים אלו ממקור שחיקתי, ניווני וריאומטי גורמות לכאבים עזים, נוקשות, מגבלת תנועה, נפיחות ואדמומיות.

הטיפול במגוון הבעיות במרפאתנו מהווה נקודת פתיחה דרמטית לריפוי , הקלה 

הטיפול במרפאה רב נתיבי תוך שימוש באמצעים רבים בדומה לעיסוי ומגע רפואי,דיקור סיני רב מערכתי, טיפול בשמנים ייחודיים, חימום, מוקסה, איורוודה ועוד וכן טיפול פנימי אנטי דלקתי ומשכך כאב המלווה בהנחיות קיומיות תוך תרגול בבית.

במרפאתנו ניתן גם טיפול ברפואה יפנית לפי שיטת YNSA ( ראה הסבר). התרופות הטבעיות אותן אנו נותנים, מהוות תחליף חשוב לתרופות הקונבנציונליות עתירות תופעות הלוואי.

כל הטיפולים ובכל הבעיות יכולות להיות אלטרנטיבה אך גם משלימים לטיפול הרגיל.

רפואה טבעית אורטופדית


הטיפול האולטימטיבי בבעיות גב ועמוד השדרה- הסבר

מבנה עמוד השדרה מופלא וייחודי. תבניתו האנטומית מבקשת להגן על חוט השדרה אך לאפשר לו גם תנועתיות במישורי תנועה רבים. חוט השדרה הממוקם לאורכו הפנימי של עמוד השדרה מהווה את הקשר וההמשך האנטומי של המוח. תבנית זו של מוח ועמוד שדרה הינה תבנית רבת חשיבות ומהווה עמוד תווך לקיומנו. כל ההיבט הפונקציונאלי של גופנו מקורו במוח ובעמוד השדרה. לציין שהמוח שוכן בתוך גולגולת ולפיכך מוגן היטב. אין כל אפשרות להגן על עמוד השדרה בכיסוי קשיח שהרי מידת הגמישות הנוצרת במעברי התנועה תעלם. מעבר לכך, עמוד השדרה, דרך הנקבים הבין חולייתיים שולח את שליחיו העיצביים לכל איברי הגוף וזאת כדי ליצור קומוניקציה נכונה בין המוח והגוף השלם.

עמוד השדרה- מבנה אנטומי.

תחילתו של עמוד השדרה בבסיס הגולגולת האחורי וסופו באזור עצמות הזנב (קוקסיקס). הוא מורכב מ33 חוליות ויש בו שלושה אזורים המכונים שלוש הקשתות. אין ספק שאחד מפלאי הגוף הינו עמוד השדרה אשר מגלה גמישות רבה ובמקביל שומר גם על חוט השדרה.

מבנה שלוש הקשתות חשוב ותחילתו בקשת המקוערת באזור הצוואר והמשכו בקשת החזה הקמורה וסופו בקשת הקעורה שבאזור המותן.

מבנה אנטומי מדהים זה נועד ליצור את העוצמה הדרושה והתמיכה החזקה של עמוד השדרה על הגוף ולהעניק עוצמה חשובה ליציבה הכללית, לגמישות ויכולתו הנכונה של הגוף לנוע במישורי התנועה השונים.

זיכרו: פגיעות שונות, טראומטיות או מצטברות פוגעות בעמוד השדרה וגורמות לבעיות קשות.

 

חוליות עמוד השדרה.

עמוד השדרה הינו מבנה חולייתי ומורכב מחוליות עמוד השדרה. הצוואר מורכב מ7 חוליות (Cervical), עמוד השדרה החזי המורכב מ12 חוליות (Thoracic), ועמוד השדרה המותני המורכב מ5 חוליות ( Lumbar). היושבות על עצם העצה המורכב מ5 חוליות המחזיקות את עצם הזנב (קוקסיס) המורכב מ4 חוליות.

תעלת השדרה- ההיבט העצבי.

חוט השדרה הינו יחידת השידור של המוח המרכזי אל אברי הגוף השונים. שידור זה נעשה דרך עצבי חוט השדרה אשר תפקידם העברת מידע אל איברי הגוף השונים לשם יצירת תפקוד נכון.

בעמוד השדרה קיימים נקבים קטנים בין שתי חוליות דרכם יוצאים זוג שורשי עצבים לשני צידי הגוף אל אברי הגוף השונים. שורשי העצבים חשובים ומטרתם ליצור העברת שדרים מהמוח אך גם אל המוח. מבנה טבעי ותקין אשר בו החוליות נמצאות במקומן ומגלות גמישות טבעית הינו מצב בו מעברי העצבים דרך הנקבים  יהיו פנויים מלחץ.רק אז תתאפשר העברה נכונה של אותות אל המוח וממנו אל יתר חלקי הגוף.

הדיסק הבין חולייתי- אנטומיה

הדיסק הבין חולייתי מורכב משני חוליות חשובות:

 1. טבעת סיבית המקיפה את הדיסק (HNNULAR FIBNOSUS).
 2. הדיסק בעל ליבה ג'לנטינית הנמצאת בין החוליות (NUCLLEUS PULPOSUS).

כאמור בין שתי חוליות קיים דיסק שהינו רקמה סחוסית חזקה מאוד המכילה כמות רבה של נוזל ובכך הופך הדיסק כבולם טבעי של זעזועים ומאפשר את הגמישות הדרושה לתנועה.

 בעיות בדיסק הבין חולייתי

חשוב לציין שהדיסק הינו רקמה ולכן קיים פוטנציאל רב לבעיות שונות. תגובתו של הדיסק לעומסים והלחצים המופעלים עליו מוגבלת ולכן חשוף הוא לפגיעה. פגיעה בדיסק נגרמת מנזק מצטבר הדרגתי אך גם ממצב של טראומה חריפה. בעת פגיעה עלול להיווצר לחץ על חוט השדרה ובכך נגרם לחץ של שורשי העצבים האמורים ליצור קורלציה בין המוח המרכזי, דרך תעלת השדרה ולכל הגוף. הרקמה העצבית מגלה רגישות רבה מאוד לכל לחץ ולכן נגרם כאב חזק מאוד ומקרין.

אנו מטפלים

כאבי גב עליון, אמצעי ותחתון , כאבי גב ללא הבחנה ספציפית. כאבי גם הנובעים מנזק דיסקאלי.

כאבי גם הנובעים מנזק לרקמות הרכות בדומה לשריריו, כאבי גב הנובעים אורתאוארטריטיס (שחיקת סחוסים), כאבים הנובעים מדלקות שונות, מתח, בעיות אגן ועוד.


הטיפול הטבעי במרפאתנו מעניק הטבה דרמטית, מיגור כאבים וטיפול משלים בתנועה מתקנת. השימוש השכיח במשככי כאבים, כדורים אנטי דלקתיים וטיפול כירוגי מהיר ולעיתים קרובות מיותר ומזיק. חשוב ליצור טיפול ברפואה הטבעית אשר לעיתים מספיק כדי למגר כאב ובעיה.


בעיות בגב התחתון והאגן

רבות סופר, מסופר ויסופר על בעיות גב ושכיחותן אצל90% ויותר מהאוכלוסייה. כאבי הגב מגוונים, מטרידים ולעיתים קשים מאוד ואף אקוטיים, דבר הדורש לעיתים התערבות כירורגית קשה. בעיות גב מהוות גורם כאב שכיח ומקור לבעיות שונות ואף מסוכנות. ההיבט הפרוגרסיבי בכל הקשור לגב מתעתע ולפעמים ההתדרדרות אשר החלה  בכאבי גב מהירה מאוד ומסוכנת. הטיפול השמרני, הטבעי חשוב לפני כל טיפול רפואי הן כאלטרנטיבי אך וודאי  כטיפול משלים.

כאבי הגב נובעים בעיקר ממצבים מכאניים וזאת ממצבי עומס יתר, תנועות חדות, עבודה ממושכת, יציבה גרועה ואסימטריה של האברים הסמוכים לגב.

גם מצבים דלקתיים קשים, ריאומטיים, שחיקתיים, ניוונים וזיהומיים יכולים להוות בסיס לכאבים ובעיות גב. מצבים של לחצים נפשיים גורמים גם הם לכאבים עזים העלולים להיגרר לבעיות אורגניות , אקוטיות וכרוניות. כאבי גב מהווים מטרד קצר אך לעיתים עלולים להימשך ימים רבים, שבועות, חודשים וגם שנים. הכאבים יכולים להיות ממוקמים בנקודה אזורית אך גם כאבים מקרינים לעכוז ולאורכם  של הרגלים.לעיתים הכאבים מפושטים וחזקים וגורמים למיחושים שונים בדומה לנימול, חולשה, בעיות רפלקסיביות ועוד

 

להלן סקירה וזיהוי של בעיות גב

כאבים ונזקים הנובעים מתנועה חדה ופציעה

כאבי הגב הללו, מקורם בנזקים בשרירים וברצועות בגב. מצבים של תנועה חזקה מידי, הרמה הגורמת לעומס רב מידי גורמים שכאבי גב כללי אך בעיקר בגב תחתון. כאבים אלו מאופיינים  בעווית קשה של השרירים האזוריים או המפושטים. הכאב מחמיר בעת פעילות ונרגע כאשר האזור  במנוחה.

מצבים של בלט ופריצת דיסק

הדיסק הבין חולייתי עלול לנוע ממקומו הטבעי ובכך ליצור לחץ של מגוון עצבים העוברים בסמוך אל הרגל. מצב זה גורם לכאבי גב תחתון, לעיתים עזים מאוד וכן כאבים  לאורכה של הרגל או באזוריה המלווה לעיתים בחולשה, עווית קשה, וכן כאב המתחזק בעת פעולה.

לעיתים הפגיעה והלחץ על העצב  קשה ובכך תגרמנה בעיות קשות ביכולת השליטה על שלפוחית השתן ועוד. כאבי הגב במצבים אלו עלולים להיות חמורים מאוד הכאב הינו בלתי נסבל ודורש פניה מהירה לבית החולים.

הטיפול הטבעי המשלים במרפאתנו מקל באופן דרמטי גם במצבים של בלט או פריצת דיסק וזאת דרך טיפולים ייחודיים תוך הטבה דרמטית כבר לאחר שני טיפולים.

היצרות תעלת חוט השדרה

בתוך תעלת חוט השדרה עובר חוט השדרה ומגוון עצבים אשר יוצאים מבין החוליות בדרכם אל כל חלקי הגוף. במהלך השנים, בדרך כלל החל מגיל 35, קיימת נטייה גנטית אך גם כתוצאה מעומס לא מבוקר ויציבה לא נכונה, לניוון ולהיצרות התעלה ובכן נוצר לחץ בלתי נסבל על חוט השדרה והעצבים העוברים בסמוך לו. מצבים אלו גורמים לכאבים עזים בגב התחתון, ברגליים, עווית קשה והחרפה בעת פעילות.

וכל בעיה בגב.

כאבים ובעיות באזור המפשעה, במפרקי הירך ושרירי הירך

שכיחות של בעיות באזור המפשעה ומפרקי הירך רבה.מורכבותו של אזור זה וקרבתו אל הגב יוצרת לעיתים הבחנות שגויות וזאת דרך יצירת קשר אל בעיות גב.

הבעיות הנפוצות

OSTEOARTHRITIS - בעיה נפוצה החל מגיל 35 ובעלת מגוון של דרגות חומרה. הבעיה נוצרת בעת בלאי בסחוסי המפרקים ובכך נוצרת חשיפה של העצם. במקרים רבים הסיבה הינה עליה במשקל והעומסים  המוטלים על הסחוס יוצרים סוג של שחיקה וחבלה. החשיפה אל המחלה עולה עם הגיל התסמינים האופיינים הינם: כאבים באזור המפשעה המחמירים בעת פעילות, סוגים של נוקשות בוקר ויום, תנועת מפרקים לקויה, ואף מצבי צליעה.

בעיה זו הינה חלק מקטגוריה המכונה דלקת מפרקית, היכולה להיות גם שרירנית.

BURSITIS בורסה - הבורסה הינה רקמה הבנויה בדומה לשקית נוזלים, ותפקידה ליצור מחיצה המפרידה בין סוגים של רקמות וברך מונעת חיכוך בין רקמה לרקמה. ההתרחשות הדלקתית נגרמת מגירוי של הבורסה המצויה באזור עצם הירך החיצוני לבין הגיד היורד לכיוון הברך. יש בורסה נוספת הממוקמת מתחת לשריר המכונה כופפי הירך (מותן כסל) גירוי זה מתרחש מריצות ארוכות או הליכה, ולפיכך מחמיר בפעילות ואף נגרמת נפיחות ואדמומיות.

דלקת בגיד הירך- העומס הקיומי המוטל על גידי הירך חושפים אותם לבעיות. נקודת החיבור של אחד הגידים של העצם מעלה הופכת לדלקתית מעומס יתר או תנועה לקויה וגורמת לגירויים וכאבים קשים המחמירים בעת מאמץ לעיתים נוצרת נפיחות ואדמומיות.

אי הספקת דם לירך- כאבים הנובעים מהעדר הספקת דם מספקת מאופיינים גם הם כגורמי כאבים. כאשר אין הספקת דם מאוזנת עלול להיגרם מוות של ריקמת עצב ובכך נגרמים כאבים קשים ושינויים מבניים. הגורמים הינם חבלות, תרופות סטרודיאליות ואף שכיח בגיל צעיר. הכאבים מורגשים בעת פעילות ומפריעים גם בשינה.

קפיאת ירך- בדומה לכתף קפואה, גם מצב זה יוצר ליקוי והגבלת תנועה הנובעת מספזם (כיווץ) של רקמה דלקתית במפרק, שהרי הרקמה העוטפת את המפרק, בדרך כלל, מאפשרת תנועה. אך כאשר היא דלקתית ומתכווצת היא מפריעה לתנועת הירך.

כאבים בירךעלולים גם לנבוע מבעיות לחץ דם, גידולים שפירים או ממאירים, סדקים, חבלות, שברים, דלקות שונות, דלקת כתוצאה ממצב  ויראלי ועוד.

שריר הירך, משני צידיו, עלול להימתח מתיחת יתר ואף להיקרע בדרגות חומרה שונות. מצבים אלו נוצרים ממאמצים לא מאוזנים וחבלות. מצב זה מאופיין בכאבים חזקים, ליקויי תנועה ואף אזורים של שטפי דם.

גם פגיעה עיצבית הנובעת מעמוד השדרה התחתון, עלול להגיע לבעיות וכאבי שריר הירך.

לעיתים הכאב בירך הינו כאב הנובע מדלקת מפרקים בירך, בברך, באגן ובאזור המותן.

המרפאה הטבעית צוף צמחים מטפלת טיפול ייסודי למיגור ומניעה של הבעיות

כאבים בשוק

השוק מהווה עצם תומכת ורבת חשיבות. כאבים בשוק יכולים להיווצר משברים, פגיעה בשריר וברקמות חיבור, מצבים זיהומיים, מצבים עצביים והקרנות, טרשת כלי דם, מעומס יתר וכדומה.

לעיתים מבנה השוק וסביבתה מהווה סיבה לבעיות בדומה לקשת שטוחה, שריר אגן קצרים, תנועה קבועה של משטחים קשים.

בעיות נפוצות

MEDIAL TIDIA STRESS SYNDROM- סוג של דלקת הנוצרת ברקמה עמוקה של השוק באזור נקודת החיבור של שרירי השוק לעצם, מצב הגורם לכאבים קשים בעת תנועתיות: הליכה, ירידה, קפיצה וכדומה.

STRESS FRANCTURE (שבר הליכה)- פציעה זו נגרמת מעומסי יתר עקב עיסוק בענפי ספורט, הלחץ על העצם יוצר שבר בשוק או בכף הרגל.

SHIN SPLINTS ( שוק ספליט)- כאבים בקדמת השוק הנגרמים מפגיעה בשרירים המחוברים אליו. גם מצב זה נובע ממאמץ יתר.

COMPARTMENT SYNDROME - נגרמת כתוצאה מלחץ תוך שרירי. לציין ששרירי השוק סגורים בתוך רקמת חיבור המכונה" פשייה" רקמה זו רפויה באופן טבעי לצורך הכלת השריר אשר גדל בעת הספקת דם מואצת. כאשר ה"פשייה" הדוקה מידי היא יוצרת לחץ אשר אינו מאפשר הספקת דם סבירה ולפיכך נגרמים הכאבים הנעלמים בעת מנוחה.

פגיעה בשריר השוקסוגים של קרעים בדרגות שונות מהווים סיבה לכאבים קשים.

כאבי ברכיים

הברך מהווה חלק מפרקי גדול אשר עובד אל מול עומסים קשים היוצרים תהליכים ניוונים ושחיקתיים.

מגוון בעיות

מצבי דלקת- בין הגורמים השכיחים ביותר לכאבי ברכיים. התופעה הנפוצה ביותר הינה "אוסטאוארטריטיס", הנובעת משחיקה סחוסית הגורמת לכאבים, נפיחות, נוקשות, מגבלות, תנועה קשות, עיוות ונכות.

פגיעה ברצועות- בדומה למתיחת גידי הברך או קריעת הרצועות התומכות, דבר הגורם להעדר יציבות של הברך ולכאבים, נפיחות ואדמומיות.

מיניסקוס- המיניסקוס הינו רקמה סחוסית וקשה היוצרת הפרדה בין שתי העצמות בברך. בכל ברך קיימים שני מיניסקוסים רוב הנזק מתרחש הן בפעולות ספורטיביות אך גם בנזק מצטבר וכרונולוגי הנובע מניוון. הכאבים לעיתים חדים ועזים תוך מגבלות תנועה.

דלקת בגיד פיקת הברך- גיד הפיקה הינו רקמת חיבור וכתוצאה מפעולת יתר נוצרת דלקת. לכן מכנים זאת  Osgood- Schlatter disease. כאבים אצל בני נוער המכונים כאבי גדילה.

כאבים בקצות הברך- תופעה המכונה הברך האצנים הנגרמת מגירוי ושחיקה של הסחוס המצוי מתחת לפיקה. תופעה זו אופיינית לגיל הצעיר אך גם בגיל מבוגר סובלים מתופעה זו.

 פריקת פיקת הברך- כאשר הפיקה לא יציבה היא עלולה לגרום לנזק בסחוס, לכאבים וליקויי תנועה.

 ציסטה על שם בייקר- הצטברות נוזלים בחלקה הפנימי של הברך, דבר הגורם לציסטה ובדרך כלל עדות לפגיע במיניסקוס, דלקת מפרקים או פגיעה ברצועות. התופעה מלווה בכאב מקומי, נפיחות ומגבלה תנועתית.

בורסיטיס- הבורסה הינה מעטפת נוזלים המפרידה בין סוגים של רקמות ומונעת חיכוך. הדלקת נגרמת כתוצאה מגירוי של הבורסה וגורמת נפיחות משמעותית וכאבים.

 פליקה- רקמה אשר נשארה מזמן העוברות העלולה להתעבות ולגרום כאבים סימטריים משמעותיים.

 בעיות וכאבים בקרסול וכף הרגל

 אין ספק שבעיות הנגרמות לקרסול ולכף הרגל הן השכיחות ביותר שהרי מפרקים אלו נושאים משקלים רבים ונתונים לעומס רב. בעיות מגוונות ונובעות, כאמור, מעומסים רבים, משקל יתר, תנועת יתר, ליקוי מבני של כף הרגל, תנועה לא נכונה, נעליים לא מתאימות ושינויים ניוונים כתוצאה משחיקה. באזור זה נוצרים כאבים רבים וכן פציעות בדומה לנקע ושבר. לעיתים כפות הרגליים ניזוקות גם מדלקת מפרקים, מצבים זיהומיים, דלקת ופגיעה עצבית ועוד.

 בעיות נפוצות

נקע בקרסול- מצב של מתיחת גיד ורצועות או קריעתן, דבר היוצר כאבים קשים, נפיחות, שטפי דם ומגבלות בתנועה.

 דלקת מפרקים- אוסטאוארטריטיס שהינה שחיקה וניוון של הסחוס והמפרקים. מצב זה יוצר כאבים, נפיחות, נוקשות, מגבלות בתנועה ועיוות מבני.

 כאבים בגיד אכילס- כתוצאה מדלקת בגיד או בבורסה, תחושה של כאבים והקרנה אל השוק. כאשר האזור מתחמם.

 שברי הליכה- עיסוק מסיבי בספורט, דבר היוצר לחץ.

 דלקות בעצבמצב בו נוצר לחץ של העצב מאופיין בביטוי נוירולוגי בדומה להירדמות, דגדוג, תחושה של שריפה וכאבים.

 גאוט- מחלה מטאבולית  הנגרמת מרמה גבוה של חומצות שתן בגוף וגורמת לנפיחות וכאבים קשים במיוחד במפרק הבוהן.

 מירטון נאורומה (Mortons Nevroma)- דלקת בעצבי אצבעות הרגליים דבר הגורם לכאב שורף וחד המחמיר בהליכה או בעמידה.

  מטטרסלגיהדלקת בפרקי האצבעות שבתחתית כף הרגל הכאב חריף ולעיתים קרובות כרוני.

 פלנטר פשיאטיס (Plantar Faschiitis)- היווצרותה של דלקת בקשת כף הרגל בגלל ליקוי מבני דבר הגורם לכאב חזק מאוד, בעיקר בתחילת תנועה והתעייפות מהירה של האיזור.

 קשת כף רגל גבוהה או שטוחה- התפקיד הפיזיולוגי של קשת כף הרגל חשוב לשם בלימת זעזועים בעת פעילות רבת משקל. מצבים אלו יוצרים סוגי עומסים על הפרקים בכף הרגל וגורמים לכאבים יותר.

 כאבים בעקבים- בדומה לדורבן שהינו זיז מסויד בענב הגורם לכאבי עקב קשים המוחשיים עם הקימה מהשינה ומהלך היום.

 
 להלן חלק ממגוון הטיפולים בקליניקה לרפואה טבעית אורטופדית

      ·         איורוודה

·         טווינה

·         כוסות רוח

·         שיאצו

·         עיסוי

·         הרפואה היפנית והרפואה הטבעית YNSA

·         טיפולים בדיקור סיני (אקופונקטורה)

·         טיפול בקינזיו טייפ תראפי

·         טיפולים מסורתיים

·         מתן תכנית לשיקום גב, מפרקים ושרירים

·         התעמלות מתקנת

·         תרופות מצמחי מרפא לטיפול אנטי דלקתי ומשככי כאבים

·         מתן תכשירים לטיפול חיצוני בצורה של קרמים, שמנים ועוד

·         מדבקות כאב לאחר כל טיפול

·         טיפול שימון ויזוע

·         טיפול במנורת חימום אלקטרומגנטית.